Dziesięć lat trzydziestki

Ups. Miałem przygotować notkę pełną Mądrości i Wewnętrznego Spokoju (żartuję), ale się nie złożyło. Jak się okazuje, do własnych urodzin mam podejście takie samo, jak do podróży, tzn. jest to coś, co odbędzie się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Pewnego dnia okazuje się, że przyszłość właśnie nadeszła i nieodmiennie mnie to zaskakuje. Nie z uwagi na nieznajomość dat, oczywiście. Po prostu jakoś tak… szybciej czas leci, niż mi się wydaje.

Na 35 urodziny dostałem diagnozę dwubiegunówki. Na 40 mam skończoną książkę (chociaż pani redaktorka ciągle się ociąga, możliwe, że celuje specjalnie w dzień dzisiejszy, albowiem gdyż powiedziałem jej, co mnie czeka), rzuciłem tytoń, mieszkam w Amsterdamie od 11 lat i tygodnia, mam tylko jednego męża, ale za to fantastycznego, PRAWIE pozbyłem się problemów z plecami. Zapytano mnie wczoraj, co robię dzisiaj miłego i w zasadzie nie mam żadnego pomysłu, bo ogólnie jest mi miło cały czas. Pewnie rozpalę sobie ogień i będę robić nic konkretnego. To znaczy – wybieram się z kumplem do Spijkera, ale kumpel nie wie, że to moje urodziny i tak też zostanie. Po powrocie napalę i będę czytać. Jos idzie do pracy. A jak wróci, będziemy się przytulać, jak co wieczór. Jest dobrze.

Na górze oficjalny portret Waszego ulubionego bloggera. Jak widać, dorastanie idzie mi doskonale. Pod spodem portret nieoficjalny, ale też dobrze obrazuje mój mentalny wiek. #stoserc


Cenisz dobre dziennikarstwo?

Jeśli tak, to trafiłeś w złe miejsce, ale jeśli lubisz mojego bloga i chcesz zadbać o to, żeby i mi nie zabrakło niczego do czytania, rozważ skorzystanie z poniższego przycisku. Wszystkie uzbierane w ten sposób pieniądze wydam na książki. Książkodawcom serdecznie dziękuję! #stosercWięcej informacji, spis zakupionych dotychczas książek i lista książkodawców

 • Szczęśliwości! Pomyślności! Radości! Live long and prosper! (stoserc, viadomo!)

 • Kasia Tymińska

  Sto lat! Piękna czapka, może sobie taką sprawię na zimę?

 • Stu lat w szczęśliwości! 🙂

 • Wszystkiego najlepszego!

 • noida

  Wszystkiego najlepszego! I chcę taką czapkę.

 • d s

  Lepszych kolejnych niż poprzednie! I wielu lat blogowania (to była część egoistyczna).

 • Wszystkiego najlepszego!

 • Sto lat! Wolę drugie zdjęcie 🙂

 • Ażeby tobie pieniędzy tyle naspadało, że do końca życia byś miał pewną płacę minimalną. I żeby ludzie byli łatwiejsi w obsłudze. I mózgi.

  O ironio, mój osobisty mąż ma urodziny za … niedługo … jakoś tak pod koniec miesiąca. Wspominam bo dzieli was dekada a tytuł brzmi piknie.

  No ale. Skąd czapka? Bo chyba znam autora designu. Lata wstecz znajomy przesłał wszystkim identyczny model 3D i mam takie wtf bo to 100% kopia. Niestety nie wiem nawet jaka byłaby potencjalna nazwa sklepu i lokacja.

 • PMJŻ

  Przyłączam się do życzeń, wszystkiego najlepszego. I cieszę się, że notka optymistyczna 🙂
  ik ben een kikker

 • Anna Cynthia Paciorkiewicz

  Wszystkiego najlepszego. Kiedyś spytałam Cię czy po 40stych urodzinach zmienisz nazwę bloga. Dziś myślę, że nie musisz, bo przecież jesteś nadal po 30stce. Ja zresztą tez, tylko trochę dłużej 😉