Homiki: Miłość w czasach Platformy

Zapraszam do lektury mojego najnowszego artykułu na portalu homiki.pl:

Posłowie PO i PSL będący członkami Komisji Ustawodawczej przecież powinni zasłużyć sobie na notki w Wikipedii za jakieś 20-30 lat, kiedy ich dzieci będą spoglądać na rodziców z niedowierzaniem i pytać „mamo, naprawdę głosowałaś przeciwko? ale DLACZEGO? przecież to strasznie głupie”. Znana ze swego heteroseksualizmu marszałkini Ewa Kopacz niedawno została babcią. Czy rozważyła w swym heteroserduszku – kierując projekty do sejmowej niszczarki – co powie wnusiom za 20 lat, gdy wnusie przedstawią jej partnerów tej samej płci?

A w sobotę — demonstrujemy na Zamkowym.


Cenisz dobre dziennikarstwo?

Jeśli tak, to trafiłeś w złe miejsce, ale jeśli lubisz mojego bloga i chcesz zadbać o to, żeby i mi nie zabrakło niczego do czytania, rozważ skorzystanie z poniższego przycisku. Wszystkie uzbierane w ten sposób pieniądze wydam na książki. Książkodawcom serdecznie dziękuję! #stosercWięcej informacji, spis zakupionych dotychczas książek i lista książkodawców

 • Jiima Arunsone

  Może się pojawię, o ile mnie upał nie rozłoży do końca…

 • saigteoir

  Dobry artykuł. Zmiana działania jest potrzebna, to widać. Nie ma jednak liderów tej zmiany.
  Myślę, że panuje powszechny strach przed ściąganiem na siebie uwagi – „jak pokażemy, że chcemy za dużo, zacznie się agresja”. Outingi i inne takie – choć brutalne – mogłyby osiągnąć coś, co nie udaje się przez grzeczne proszenie – odpolitycznić sprawę związków. Ludzie muszą zobaczyć, że homoseksualizm to nie jest sprawa światopoglądowa.

 • a-be

  Artykuł dobry (co za zaskoczenie), ale bardziej mnie uderzyło coś innego, tuż po obejrzeniu zdjęć z demonstracji. Pofatygowałeś się Ty z Holandii, człowiek zajęty, a ludziom z Warszawy (bo nie wierzę, że tak ich tam mało, wystarczy spojrzeć na marsz) się nie chciało. Przecież to… śmieszne.
  I jakoś nie zaskakuje mnie brak tych związków, skoro nawet ludziom tam, w stolycy, pod samym cholernym nosem nie chce się przyjść. Zastanawia mnie tylko: czemu im się nie chciało.

 • Mi prezent zrobil PKS, ktory z mojej wsi, jak sie okazalo, w soboty nie kursuje. Albo po prostu nie przyjechal. Nie wiem, bo rozkladu nie bylo, a w internetach klamią. Dwie opcje awaryjne tez nie wyszly.
  Ale ja jestem jeden, ktoremu sie nie udalo. A na demie bylo ok. 100 osob, z tego co Greg pisal. I tym bardziej mi glupio, bo uznalem, ze nawet jak mnie nie bedzie, to i tak masa ludzi przyjdzie. Ale nie, nie przyszla. Przynajmniej list wyslalem, heh.

 • Jiima Arunsone

  Frekfencja mnie przeraziła. Ja rozumiem że gorąco, że jak wychodziłom z domu to miałom wrażenie że w ogóle ta Wawa jakaś wymarła (przynajmniej moje okolice), ale mimo wszystko, to wyglądało jak jacyś Solidarni 2010 czy coś.
  Aby dobić wszystkich potem wyskakuje taki Wałęsa mówiący, że Warszawa ma pecha, bo jak nie obrońcy krzyża to geje protestują. Jedni i drudzy źli, prawda po środku.

  • Ray Grant

   Jiima, Ty niedobre, czemu się nie przywitałoś, hę? :/