Nie pijcie już tej wody

Drodzy przyjaciele katolicy.

Czy Was już ostatecznie pojebało?

Zdaję sobie sprawę, że uogólnianie histerii pt. „Łojezuajajaj Nergal w telewizji SZATAN SZATAN” na grupę o nazwie „katolicy” jest bardzo krzywdzące dla wielu katolików, ale nie bardzo wiem, jak to inaczej nazwać. W grupie znaleźli się bowiem liczni biskupi, Marcin Meller, Jan Turnau (panie Janie, po panu się nie spodziewałem), Terlikowski (tego się akurat w pełni spodziewałem), grupa posłów PiS (po których spodziewam się ochoczego dołączania do wszystkich kretynizmów) oraz słynny ksiądz Sowa. Plus, jak mniemam, wiele osób, których się do telewizji nie zaprasza, a chętnie też by sobie tam pohisteryzowały. Powiedzmy więc w skrócie, że katolicy, a jeśli macie lepszą nazwę, podpowiedzcie mi ją.

Najlepiej pojechał Marcin Meller, który porównał Nergala do Hitlera:

– Nergal jest (człowiekiem) wyjątkowo dobrze ułożonym, grzecznym, miłym, całującym ciężarne kobiety w brzuch – tłumaczyła Domagalik.

– Hitler też był sympatyczny dla bliskich – wtrącił Meller.

Panie Marcinie. Pan być może nie wie, na historii pan nie uważał, telewizji pan nie ogląda, książek nie czyta. Ja panu więc powiem. Adolf Hitler (1889-1945), polityk austriackiego pochodzenia, lider niemieckiej partii NSDAP, jest uważany za odpowiedzialnego za śmierć co najmniej 17 milionów ludzi. Nergal podarł książkę na koncercie.

Na drugim miejscu w konkursie „kto pierdolnie najgłupszy tekst o Nergalu” znalazł się Tomasz Terlikowski, znany publicysta i działacz katolicki (nie wygłupiam się, cytuję gazeta.pl):

– Oczywiście rozumiem ateistę, który mówi: dla mnie to jest mit. Tylko ja mówię ateiście: to odpowiedz sobie na pytanie, skąd się biorą opętania, dlaczego są sytuacje nieco podobne do choroby psychicznej, ale nią nie są i psychiatra nie potrafi sobie z nimi poradzić? Dlaczego są sytuacje, w których nagle dziewczyna zaczyna mówić 36 językami, część z nich to są już języki martwe, a kiedy przychodzi egzorcysta, ona jest mu w stanie wymienić jego grzechy, o których on już sam nie pamięta, albo zaczyna lewitować – opowiadał. 

Tak, ja też oglądałem ten film z Keanu Reevesem.

Terlikowski nawiązał też do słynnego przypadku Annelise Michel, który zainspirował twórców filmu „Egzorcyzmy Emily Rose”. – [Red: Podczas egzorcyzmów] ona w pewnym momencie powiedziała, ten, który przez nią mówił, powiedział: dzisiaj jest nas tutaj niewielu, ponieważ wszyscy jesteśmy w Bonn, bo dzisiaj będzie głosowana ustawa dopuszczająca aborcje – mówił publicysta.

😀 Och, podczas tych egzorcyzmów to chyba niezłe halucynogeny muszą zarzucać.

– Szatan zwodzi ludzi, posługując się artystami, którym być może wydaje się, że tylko żartują, albo „tylko” budują pewną kreację sceniczną – mówił Terlikowski – Martwi mnie, że dokonuje się trywializacja osoby szatana, ze robi się z niej żarty i sugeruje, ze każdy, kto wierzy w istnienie osobowego szatana, to jest świr – dodał.

Oj tam, świr. Ja po prostu nie rozumiem, co to wszystko, te egzorcyzmy i lewitacje, ma wspólnego z udziałem muzyka metalowego w programie o śpiewaniu.

Jan Turnau:

Oczywiście darcie Biblii i w ogóle atak na religię jako taką nie może mnie nie boleć. Nie sądzę jednak, żeby skuteczna była strategia duszpasterska biskupów polegająca na wzywaniu do kiełznania muzyka zakazywaniem mu wystąpień publicznych. Wyproszony z jednego programu, wystąpi w innym, a będzie jeszcze ostrzejszy. Wydaje mi się, że trzeba spróbować raczej wobec niego jakiejś serdeczności. Poprosić go publicznie bardzo łagodnie, by przestał nas atakować. Ja go o to tutaj nieśmiało proszę.

Panie Janie. Nie oglądałem, przyznam, „The Voice of Poland”. Oglądałem „The Voice of Holland”. Wiem też, jakimi zasadami kierują się programy oparte na tzw. formacie. Nie ma tam miejsca na improwizację, wszystko jest objęte szczegółowymi regułami, od koloru siedzeń w studio, przez podkład muzyczny podczas prezentacji logo, aż do ilości osób w jury. I przysięgam, że w „The Voice of Holland” nie było przerwy na prezentację poglądów religijnych członków jury, a w szczególności na promocję satanizmu oraz atakowanie chrześcijan.

Biskup Wiesław Mering:

„Zatrudnienie wyznawcy satanizmu, bluźniercy, człowieka bez podstawowej kultury w TV publicznej bije wszelkie granice przyzwoitości” – napisał bp Wiesław Mering w liście do prezesa zarządu TVP S.A. Juliusza Brauna. „Telewizja publiczna nie powinna w imię złej mody popierać antywartości” – czytamy w liście.

A protestował szanowny biskup, kiedy telewizja zatrudniała Farfała z Młodzieży Wszechpolskiej jako prezesa? Bo jeśli nie, to ja bym raczej się wstrzymał z komentarzami o antywartościach i granicach przyzwoitości.

– Niech Nergal spróbuje znieważyć symbole drogie innej religii czy wspólnocie – reakcje będą na pewno inne: wykazała to sytuacja z napisami litewskimi na Wschodzie Polski, czy profanacja pomnika w Jedwabnem – napisał biskup.

A to Nergal te napisy i profanacje popełnił? A to drań. Ściąć go! Ściąć go natychmiast! (Ale proszę, wreszcie jakiś biskup coś powiedział o pomniku w Jedwabnem. Co prawda nie można stwierdzić, że potępił profanację, ale chociaż o niej wspomniał, to już duży sukces. Alleluja!)

Ksiądz Sowa:

Mi się wydaje, że gdybyśmy mieli sytuację, że zaproszono by do konkursu obojętnie jakiego: muzycznego czy plastycznego, kogoś kto jest członkiem jakiejś grupy muzycznej, która wyśpiewuje sobie jakieś nazistowskie teksty, wszyscy byliby święcie oburzeni i wszyscy domagaliby się od nadawcy ukrócenia takich praktyk.

Aha, słusznie się księdzu wydaje, że się księdzu wydaje. A to dlatego, że rozpowszechnianie treści nazistowskich jest nielegalne i członek takiej grupy raczej unikałby pokazywania się w telewizji, a to dlatego, że zapewne nie chciałby zostać w widowiskowy sposób aresztowany.

Wczoraj w internecie widziałem zdjęcia, na których w przerwie programu pozuje z dłońmi ustawionymi bynajmniej nie na znak zwycięstwa, tylko jakimś kulturowym symbolem diabła.

Ale w ogóle przecież każda pozycja, w jakiej stanie Nergal, to kulturowy symbol diabła, bo Nergal sam jest kulturowym symbolem diabła…

PiS nie zaskoczył nas ani trochę… no nie, przyznam, trochę jednak zaskoczył, rozmiarem psychozy:

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu głosami PiS przyjęła w czwartek uchwałę potępiającą zarząd TVP za zatrudnienie ”Nergala”. […] Uchwała głosi, że komisja ”z głębokim niepokojem” przyjęła zgodę zarządu TVP na udział w programie ”The Voice of Poland” Adama Darskiego ”Nergala”, ”satanisty publicznie obrażającego chrześcijańskie wartości”. Posłowie piszą, że jest to ”zaprzeczenie istoty misji publicznej oraz rażące naruszenie prawa godzące w fundament wspólnoty narodowej”, a obecne sytuacja w telewizji ”stwarza poważne zagrożenie dla ładu demokratycznego w Polsce”.

Jakiego prawa? Jakiego ładu demokratycznego? Nergal jest zagrożeniem dla ładu demokratycznego?! Czy wy wszyscy jesteście na halucynogenach? W Polsce dodają teraz do wody LSD zamiast chloru?

Nałęcza się czepić nie da, ale…

– Jeśli telewizja uznała pana Darskiego za przydatnego w takim programie, to niby dlaczego nie – odpowiedział Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, na pytanie Moniki Olejnik czy Adam „Nergal” Darski powinien występować w TVP.

…ja nie rozumiem, jak w ogóle może komukolwiek przyjść do głowy zadanie takiego pytania…

Szczerze mówiąc, mam wrażenie, że w kraju-raju znowu wszystko stanęło na głowie. Poprzednio tak się czułem, słuchając w Trójce programu, w którym heteroseksualni faceci dzwonili i narzekali na terror mafii homoseksualnej, przez który nie mogą nawet pobić geja na ulicy, bo to nielegalne i można iść siedzieć zupełnie jak za normalnego człowieka. To było, zdaje się, 6 lat temu i zdawało mi się, że idzie ku lepszemu. Najwyraźniej tylko mi się zdawało.

W Polsce panuje, przynajmniej teoretycznie, wolność wyznania. Satanizm też jest wyznaniem. Wiem, że prawo sobie, a ludzie sobie — gdyby tak nie było, nie byłoby na świecie żadnych ciężkich narkotyków, bo przecież są nielegalne (wszędzie z wyjątkiem Polski, gdzie dodaje się je do wody). Ale — dziennikarze? Politycy? Monika Olejnik? Jak osoby niebędące biskupami, którzy, umówmy się, mają coś do ugrania mogą w ogóle wpadać na pomysł zastanawiania się, czy muzykowi wolno występować w programie o muzyce? Dlatego, że w 2007 podarł Biblię? 

Oczywiście, ja w ogóle jestem dziwny, bo wydaje mi się strasznie śmieszne (a jednocześnie żałosne), że sąd zajmuje się kwestią podarcia i spalenia jakiejkolwiek książki — jednego egzemplarza, niekradzionego, niebędącego białym krukiem wartym miliony. Albo sprawą Nieznalskiej. Przykre wydają mi się te zupełnie niechrześcijańskie, jak mówi Sporothrix, ataki biskupów na człowieka, który ośmiela się posiadać inne poglądy na religię, niż oni. Teh dramz prezentowane przy tej okazji jest zupełnie nieproporcjonalne do tego, co Nergal mówi i robi. Gdyby organizował on regularne trasy po pomniejszych miasteczkach, gdzie on i horda jego barbarzyńców paliliby kościoły, wydając przy tym triumfalne wrzaski „hail sejtan”, gwałcąc księży i mordując ich dzieci, rozumiałbym oczywiście oburzenie i przyłączył się do chóru zgorszonych. Gdyby program nazywał się „The Voice of Satan” i był półgodzinną pogawędką o tym, jak fajnie jest czcić Szatana i nienawidzić Jezusa, może nawet bym go z ciekawości obejrzał, ciesząc się, że TVP potrafi się zdobyć na prawdziwy pluralizm poglądów. Ale, na miłość boską, Nergal o śpiewaniu, Terlikowski o lewitacji, a PiS o zagrożeniu ładu demokratycznego w Polsce…

Kochani katolicy, ja wam radzę z całego serca, nie pijcie już wody z kranu, przerzućcie się na mineralną…


Cenisz dobre dziennikarstwo?

Jeśli tak, to trafiłeś w złe miejsce, ale jeśli lubisz mojego bloga i chcesz zadbać o to, żeby i mi nie zabrakło niczego do czytania, rozważ skorzystanie z poniższego przycisku. Wszystkie uzbierane w ten sposób pieniądze wydam na książki. Książkodawcom serdecznie dziękuję! #stosercWięcej informacji, spis zakupionych dotychczas książek i lista książkodawców

 • Aferka z Darskim to jest znak, że Polska jednak przesunęła się bardzo w stronę bezbożnej cywilizacji śmierci. Jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia by TVP pokazała bluźniercę, a co dopiero zrobiła z niego gwiazdę popularnego programu rozrywkowego. Szefostwo TVP jak i stacji komercyjnych było całkowicie posłuszne wobec kleru. Była kiedyś taka sprawa, że dziennikarz TVP w prywatnym liście nazwał papieża per „papież’ i został zwolniony za to, że nie napisał „Ojciec Święty”. W prywatnym liście!

  Teraz od kilku tygodni episkopat grzmi i ekskomunikuje, a TVP nic nie ruszyło. Nergal występuje w programie, miliony ludzi go oglądają. To kapitulacja klerokracji.

  Jeśli najbliższe wybory wygra jakimś cudem PiS to będzie to tylko odroczenie laicyzacji na najwyżej 4 lata. Machiny postępu jednak nie zatrzymają.

 • Jak na mineralną? Przecież ona jest pozyskiwana ze znacznych głębokości, a wiadomo, że w głębi ziemi diabeł siedzi – nie masz pewności, czy w takiej mineralnej jakie licho kopyt nie obmyło. Zakazać wody innej niż deszczowa – to jedyne ocalenie.

  A w newsweeku (o, tutaj) pytali choćby tak: Jan Paweł II nie sprawiał, że chciał się pan zmienić?

 • a kochani, a że tak niewinnie zapytam.

  jaka byłaby reakcja na zaproszenie jako jurora w tego typu programie teoretycznego Pana Iksińskiego, muzykologa niezłej klasy, przyłapanego na malowaniu swastyk na synagodze? albo zrobieniu kupy pod drzwiami meczetu?

 • @klezmatics

  Pewnie reakcja byłaby taka sama jak na zatrudnienie osoby robiącej kupy pod kościołem albo malującej swastyki na tymże kościele, tylko – co to ma wspólnego z Darskim?

  No dobra, wcale nie, Wyborcza by zaprotestowała a reszta miałaby to w dupie, w końcu to tylko jakieś synagogi żydzisk i meczety tych brudasów, jeśli serio sądzisz, że byłoby takie wycie jak teraz, to urwałeś się z choinki.

  @meinglanz E, PIS jeszcze by przyspieszył laicyzacje, niż tak nie leczy z fanatycznego katotalibanu jak on sam w większych niż zazwyczaj dawkach.

 • Taka sama jak w przypadku zrobienia rzeczonej kupy przed np. Bazyliką Mariacką. Jest jednak subtelna różnica między targaniem Biblii na koncercie, na który przychodzi publiczność, która wie, gdzie i po co przyszła, a wandalizmem/chuligaństwem w miejscu publicznym. Przychodzenie na koncert Behemotha i później bieganie do prokuratury, żeby się pożalić na urażone uczucia religijne, jest śmieszne. Malowanie swastyk na synagogach to już jakby inna historia.

  Samo natomiast straszenie Darskim jako Szatanem i satanizmem w ogóle jest idiotyczne, bo gdyby wziąć do ręki tzw. Biblię Szatana, to by się szybko okazało, że to nie o krzyżowanie kotów idzie, ani picie krwi dziewic. Ba, nawet nie idzie o nienawiść do Jezusa! A sądzę, że Darskiemu, nie tylko jemu zresztą, bliżej do LaVeya niż do zwyrodnialców, którzy te nieszczęsne koty jednak krzyżują. Poza tym, czy Darski się gdzieś zdeklarował jako satanista, czy wystarczy sam fakt, że jest Nergalem i trzepie kasę na black/deathmetalowym przedstawieniu?

 • Niedobry antyspam

 • 36 językami mówiła? jezusie cytrusie, chciałbym mieć taki wpis w cv…

 • @sy-g
  Mam na myśli zmiany prawne. PO już zrobiła pierwszy krok likwidując Komisję Majątkową.

 • O Nergalu wypowiedzieć się nie mogę, od dwóch lat nie oglądam telewizji, nie bywam na jego koncertach i ogólnie wisi mi i powiewa. Natomiast zastanawiam się, co by ci wszyscy z Terlikiem na czele powiedzieli na takie – http://www.youtube.com/watch?v=4wXIJYAr4GU – zachowanie na koncercie i czego to jest promocja.

  A z innej beczki – http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1799 – jakbyś nie miał, o czym pisać.

 • a co byłoby, gdyby jakiś klecha miał własne radio, telewizję, głosił tam treści ksenofobiczne, oraz zarabiał na tym nie płacąc przy tym ani grosza za koncesję? strach pomyśleć. wobec tej wizji zdecydowanie wolę Nergala palącego swoje księgozbiory.

 • @meinglanz a czy przypadkiem nie likwidowali w pośpiechu, żeby nie było ciała prawnego, którego można by pociągnąć do odpowiedzialności?

 • A to Nergal oficjalnie nie deklarował się przypadkiem jako _ateista_? hihi

 • Ja sie najbardziej uśmiałem z Mellera mówiącego: ” Po wyroku sądu powiedział „Heil Satan”, co jest ewidentnym odwołaniem się do satanizmu i nazizmu”

  A co ze zdrowaśkami po angielsku, Hail Mary znaczy?

 • a to ja jeszcze mam jedno niewinne pytanie 😉

  czy czytaliście teksty utworów Behemotha i jak się to ma np. do sprawy Bas Tajpana?

 • Ależ tu ożywienie, proszę, ledwie człowiek coś o szatanie napisze 😉

  @meinglanz Ja jednak mam skojarzenie z dowcipem o Stalinie — „a mógł zabić”.

  @nprst Cytat z Newsweeka zabija 😀 Co do wody, to masz rację, na wszelki wypadek należy pić wyłącznie piwo.

  @sy-g Zgadzam się, zawsze, jak widzę te rzewne ślozy o tym, że [wstaw nazwisko satanisty] by ręki na Koran nie podniósł, zastanawiam się, czy biskup czy inny Terlikowski czytał kiedyś forum Onetu i donosił na policję o mowie nienawiści. Bo jeśli tak, to połowa Onetowiczów nadaje z celi.

  @mcphisto Ja jestem ciekaw, kto to policzył. Ktoś, kto sam mówi osiemdziesięcioma i akurat te 36 znał?

  @nowokaina Ale o córce w ciąży to Ty już bardzo ładnie napisałaś, muszę Cię zalinkować :)))

  @watashi79 Cóż za szczęście, że ta wizja jest wyłącznie koszmarną teorią, zupełnie niepodobną do stanu rzeczywistego…

  @czeresniasta A to nie to samo? Znaczy, Baby Jesusa nienawidzi.

  @miskidomleka No jak to? Hail Mary to ewidentne odwołanie do nazizmu i marihuany.

  @klezmatics Niestety zupełnie nie wiem, na czym polega sprawa Bas Tajpana, google wyrzucił jakieś teledyski, w których ziomale afiszują się swoimi uczuciami do ziela. Nie wiem, jak to ma być powiązane z Behemothem…

 • Bardzo chciałam skomentować i może powiedzieć nawet coś inteligentnego, ale siakoś nie mogę. Słów mi ciągle brakuje. Formalnie mnie zatkało oraz nie ogarniam tej kuwety. Bo co mają poglądy prywatne pana jurora w szoł muzycznym do jego wiedzy i doświadczenia muzycznego właśnie? Bo zdaje się, że tylko o muzyce w żeczonym szole mówi. No to gdzie, ja się pytam, to propagowanie satanizmu i szarganie świętości? Chyba, że uczestnicy tacy do dupy i śpiewać nie umieją. To wtedy to ja rozumiem, co roku cierpię oglądając eliminacje do x factorów i takich tam i moje uczucia wszelakie, również religijne czują sie wybitnie urażone – jęczę ‚o boszzzz’ co parę sekund, było nie było.

  In conclusion, konkluzji nie posiadam. Tylko ból głowy. Może ja już za długo w ‚dziwnym’ kraju mieszkam?

 • Ale mówiąc o Koranie… Nergal w newsweekowym wywiadzie też to komentował: „Urodziłem się w Polsce, a nie w Palestynie. Dlaczego miałbym rwać Koran, kiedy to chrześcijanie, a nie muzułmanie próbują w moim kraju ograniczać wolność? Wiem, że niszczenie książek w ogóle nie jest w porządku. Polak broni Biblii, ale w ogóle jej nie zna. Gdyby znał, toby też wiedział, że Koran powstał 600 lat później i jest tak naprawdę tylko kolejną kopią Biblii. A Tora? Przecież Stary Testament jest jej częścią.”

 • @navaira

  Sprawa Bas Tajpana (ostrzegam, obrzydliwe do wyrzygania):

  w840.wrzuta.pl/audio/925orghgYjP/bas_tajpan_-_chwasty

 • Ja już przestałam się tymi wybrykami i szumami zajmować. Rozkręca to grupa oszołomów, media o tym piszą, bo medialne, ale życia ludzi to nie zmienia. Chyba że się bardzo nudzą i w te dyskusje wkręcają. meinglanz dobrze to ujął, to „aferka”.
  Sporo osób z mojego otoczenia nie ogląda TV, w internecie sprawdzają tylko najważniejsze newsy. Inaczej ma się ochotę zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i zwiać z tego kraju do jakiejś przyjemnej dyktatury. Albo Skandynawii, chociaż tam też oszołomstwo czasem dochodzi do głosu.

 • A, i w ogóle jestem juju, heteroseksualistów czytam od lat, a tego bloga też już kawałek czasu. Będę wpadać 🙂

 • @ludwigbodmer Nie chciało mi się słuchać, wyguglałem sobie tekst. Zanim odpowiem @klezmatics na pytanie o Behemotha, chciałbym się dowiedzieć, czy Bas Tajpan sędziuje jakieś programy muzyczne w TVP oraz którzy biskupi potępili jego (ich?) teksty. 🙂

 • Dzięki za podlinkowanie, statystyki mi się wzięły i rąbły w sufit, a ja lubię wysokie statystyki ^__^ Prócz tego dzisiaj przyszedł do mnie osobiście poseł Gowin żebrząc o głos. To musi być ze sobą związane.

  Wysłałabym Ci szarlotki wg przepisu pana posła (bardzo dobra), ale nie zmieściła się do napędu.

 • maga-nuna.blogspot.com/2011/09/mgnn-czyta-blogi-wieczorna-pora-link.html

 • W ten pięknie zapowiadający się weekendowy poranek, Meller mnie zacnie wkurwił. W kółko porównywał Nergala do nazistów. Nie słuchał Hołdysa, który tłumaczył, że biblia nie dla każdego jest świętością, nawet dla katolików jest to nieraz tylko książka. Czy mnie się zdaje, czy katolicy nie powinni czcić przedmiotów??
  Co do znieważania symboli innych religii… Jak się (prawie) wszyscy ucieszyli, że przecież jakby tak muzułmanom zrobił, to by dopiero miał, o ho ho… Jedynie Hołdys nieśmiało stwierdził, że to świadczy o ich postrzeganiu wyznawców islamu.
  Ja to sobie gdzieś pojadę, już tak na serio, tylko przezimuję jeszcze, bo parę spraw zostało… Jakieś sugestie gdzie? Ktoś mnie przygarnie? 🙂

 • a najfajniesze w tym wszystkim jest to, że rzeczony Nergal w rzeczonym The Voice of Poland jest miły, sympatyczny, dobrze wychowany, stonowany, dość chłodny i opanowany. Niczym nie rzuca, nie drze, nie profanuje, nie znieważa. Może by tak państwo biskupostwo obejrzało, zamiast kłapać ryjkami?

 • przyznam, że nie mam kontaktu z telewizją, więc całą sprawę „śledzę” na Pudelku (tak, to teoretycznie nie najlepsze źródło informacji, ale umówmy się, nie ma to jak śniadanie z Pudelkiem). tenże portal przywołał ostatnio wypowiedź księdza Adama Bonieckiego, który wypowiedział się i jako jeden z nielicznych nie uległ panice z powodu tego, co się stało.
  http://www.pudelek.pl/artykul/35139/ksiadz_broni_nergala_to_gra_polityczna/
  moim skromnym zdaniem zastanawianie się, czy on może być w TV jest absurdalne. bo tylko chyba u nas mówi się o nim z powodu podartej Biblii, wszędzie na świecie jest liderem bardzo dobrego zespołu. to smutne, bo potem się mówi, że Polacy nie mają sukcesów za granicą….

 • @sy-g ” a czy przypadkiem nie likwidowali w pośpiechu, żeby nie było ciała prawnego, którego można by pociągnąć do odpowiedzialności?”

  To „ciało” szkodziło zgodnie z prawem, więc nie ma za co pociągnąć.

  Tam gdzie przeginali postawiono już zarzuty korupcji. Zgadzamy się chyba jednak, że problemem były nie pojedyncze wypaczenia ale sama legalna i zgodna z Konstytucją działaność statutowa Komisji.

 • @navaira
  ” Ja jednak mam skojarzenie z dowcipem o Stalinie — „a mógł zabić”.”

  Panie myśmy tu Polszy doszli już do pieriestrojki.

 • @ navaira: z pewnością. absolwent Szkoły Języków Obcych „Legion”

 • @klezmatics Ja bym się jednak czepiał dalej, bo ruszyłaś tego Basa Tajpana, a ja nadal nie widzę korelacji 🙂 Nergal jest, generalnie, potępiany za podarcie Biblii na koncercie. Nie wiem, czy nawołuje w tekstach do mordowania chrześcijan, ale tekstami Nergala nikt się nie zajmuje, wszyscy tylko po tej Biblii jadą, więc umówmy się, że dla przyjaciół katolików nieważne, o czym są jego teksty. Jaki to ma związek z polską wersją murder music i nawoływaniem do zabijania ludzi z powodu ich odmiennej orientacji?

  @anksunamoon W Amsterdamie jest bardzo fajnie, z wyjątkiem pogody — w ostatnich latach dobrze było tu wyłącznie osobom, które ubóstwiają, jak ciągle pada :/

 • A propos przyjaciół katolików
  🙂
  prawica.net/node/14602

  ROTFL