Retroaktywna zazdrość

Na forum, które moderuję, pojawił się ciekawy wpis – nie mam oporów przed jego publikacją, bo forum jest publiczne i nie wymaga rejestracji, każdy może sobie ten wpis przeczytać i odnieść się do niego, lub też nie. Przetłumaczę go jednak na polski.

Chcę skończyć związek, bo brzydzi mnie przeszłość dziewczyny

Moja dziewczyna i ja jesteśmy ze sobą od dwóch lat. Mieliśmy swoje problemy, ale kochaliśmy się mocno. Ostatnio opowiedziała mi o swojej seksualnej przeszłości, którą do tej pory ukrywała. Może to dziecinne z mojej strony, ale jestem zbyt zbrzydzony i zdegustowany, żeby kontynuować ten związek. Nie wyobrażam sobie, żebym miał o tym zapomnieć.

Gdy mi o tym powiedziała, przeszył mnie ból, jakiego nigdy nie czułem wcześniej. […] Nie chcę być w związku, w którym niszczę ją osądzającymi emocjami, które odczuwam.

Jestem taki wściekły… mam ochotę eksplodować i obrzucić ją słowami jak „dziwka” i „kurwa”, ale nie odzywam się, żeby się kontrolować.

Poważnie rozważam zakończenie tego związku. Jestem przerażony. Nigdy wcześniej z nikim nie zerwałem. Proszę, naprawdę docenię pomoc w przejściu przez to. Chcę mieć to za sobą i żyć szczęśliwym, normalnym życiem.

Pan, który to napisał, nie pochodzi z Polski, ale mógłby. W kraju-raju szalenie powszechne jest rozróżnienie „kurwa-Madonna” (nie ta Madonna). Są dwa rodzaje kobiet: te szmaty, które puszczą się z każdym, są świetne w łóżku, ale nikt normalny (TM) nie chciałby takiej za żonę, oraz Madonny, uduchowione istoty, które seks uprawiają wyłącznie w dni płodne, przyodziane w giezło z dziurką, a po zajściu w ogóle przestają, bo nie chcą obrażać Boga przeżywaniem (tfu!) przyjemności niemającej na celu poczęcia potomka. Rodzaj mężczyzn, który żyje w przekonaniu, że kobiety dzielą się na kurwy i Madonny, na ogół zdradza żony na prawo i lewo, bo – cytat autentyczny – „przecież nie pozwolę jej, żeby mi robiła laskę ustami, którymi całuje nasze dziecko”. A jak wiadomo, mężczyźni mają Swoje Potrzeby. Kobiety mają zaś KKK: kościół, kuchnię i kołyskę.

Rzecz jasna nie wiem, jaką przeszłość dziewczyna ukrywa. Być może chodzi po prostu o to, że nie jest dziewicą. Być może nałogowo uprawiała biseksualne orgie. Może usunęła ciążę. To w sumie nie jest ważne. Ważne jest to, że przeszłość seksualną mogą mieć wyłącznie mężczyźni (przy czym jeśli porównać, do ilu partnerek przyznają się panowie, a do ilu partnerów panie, wychodzi nam albo, że gejów jest w społeczeństwie 50%, lub też – że damy posługują się Clintonowską definicją seksu i liczą wyłącznie tych partnerów, z którymi przytulały się między godziną 20 a północą, bez użycia gumy, w czerwonej pościeli i słuchając przy tym Michaela Buble).

Zazdrość retroaktywna, czyli zazdrość o to, co się wydarzyło dawno temu i bez naszego udziału, jest uczuciem wyjątkowo bezużytecznym. Równie dobrze możemy się gniewać na tramwaj, że odjechał, zanim dotarliśmy na przystanek. Zazdrość generalnie rzecz biorąc jest uczuciem mało przydatnym w codziennym życiu i potrafi prowadzić do paranoicznego grzebania partnerowi w SMSach lub włamywania się na Facebooka partnerki, ale w tym wypadku mamy przynajmniej szansę odkryć, że ukochana osoba TERAZ nas zdradza (inna sprawa, czy na pewno chcemy to wiedzieć i jak bardzo nas ta wiedza uszczęśliwi). Jednak przeszłość ma tę ciekawą cechę, że już się wydarzyła. Po dwóch latach związku dziewczyna na tyle zaufała swojemu chłopakowi – uznała, że zna go wreszcie wystarczająco dobrze – żeby podzielić się z nim rzeczami, które wydarzyły się KIEDYŚ. Myliła się. Trafiła na człowieka, który gotów jest rozpieprzyć w drzazgi dwuletni związek dlatego, że jego dziewczyna KIEDYŚ zrobiła coś, co mu się nie podoba. Nie było go przy tym i być nie mogło. Przez ostatnie dwa lata ta nieznana czynność nie miała miejsca. Ale sam fakt, że ponad dwa lata temu dziewczyna dokonała jakichś tajemniczych aktów rozpusty i zboczenia powoduje, że nie dość, że chce ją ciężko zwyzywać, potem zaś z nią zerwać (z pewnością poczuje się ona dzięki temu naprawdę fantastycznie), ale prosi o pomoc DLA SIEBIE. Ponieważ zerwanie z „dziwką” i „kurwą” będzie dla niego tak wielką traumą, że biedak nie wie, jak ma przez to przejść, żeby żyć szczęśliwie i normalnie. Urzekła mnie jego historia. Nie widzicie, ale płaczę właśnie nad jego losem.

Nie oprę się pokusie nawiązania do własnego związku. Zbrojmistrz ma za sobą bardzo bogatą przeszłość. W porównaniu z nim jestem praktycznie dziewicą, godną całować usta dzieciąt. Jedyny rodzaj zazdrości, jaki odczuwam, to ten, że nie miałem okazji mu w niektórych wypadkach towarzyszyć. Jak wiadomo, mamy otwarty związek. Ja korzystam z otwartości średnio raz w miesiącu, on rzadziej. Nie przychodzi nam do głowy wypominać temu drugiemu czegokolwiek, co wydarzyło się w przeszłości (ani w teraźniejszości). Miałem kiedyś ukochanego mężczyznę, niejakiego Wikinga, który pasjami lubił się ze mną kłócić, a przy każdej okazji wyciągać rzeczy typu „a osiem miesięcy temu karmiłem twojego szczura, gdy byłeś w Londynie!”. Nigdy nie zdecydowałem się opowiedzieć mu o swojej przeszłości seksualnej, bo dobrze wiedziałem, że przy pierwszej okazji oberwę nią na odlew. Zbrojmistrz i ja opowiedzieliśmy sobie co pikantniejsze szczegóły, głównie te zabawne, albo wyjątkowo ekscytujące. Bawiliśmy się przy tym nieźle. Ale też to, co łączy go ze mną jest tysiąc razy silniejsze, niż dowolny eksces seksualny, nieważne, czy biorą w nim dwie osoby, czy sto piętnaście. Jedynym, czego nie mógłbym mu wybaczyć, byłoby popełnienie morderstwa z czystych nudów, ale tak się składa, że nigdy mu się to nie przydarzyło. (A może po prostu wciąż to ukrywa? Może powinienem przejrzeć jego SMSy…)

Pan, który teraz zakończy związek z „dziwką”, ma przed sobą ciężkie zadanie; musi mianowicie znaleźć czystą i nietkniętą dziewoję bez żadnej przeszłości. W czasach Tindera, PlentyOfFish i tym podobnych ułatwień, możliwe, że będzie musiał szukać wśród nieletnich. Po jej znalezieniu będzie musiał zainstalować jej spyware w komputerze, podsłuch w telefonie i kamerę w toalecie, aby mieć stuprocentową pewność, że nowa wybranka jest prawdziwą Madonną (nie tą Madonną), godną jego czystego i prawego serca. Być może właściwe byłoby nabycie prywatnego odrzutowca i wywiezienie jej w jakieś miejsce bez Internetu, aby dotrwała do pełnoletności, kiedy będzie mógł ją poślubić. Po ślubie zaś warto byłoby ją przykuć za nogę do kaloryfera, lub zamknąć w piwnicy. Ojej. Zdaje się, że właśnie zaspoilowałem Wam trzecią część „50 Twarzy Greya”…

Zdjęcie: „Blatent Cheating”, Robin Corps (CC 2.0)


Cenisz dobre dziennikarstwo?

Jeśli tak, to trafiłeś w złe miejsce, ale jeśli lubisz mojego bloga i chcesz zadbać o to, żeby i mi nie zabrakło niczego do czytania, rozważ skorzystanie z poniższego przycisku. Wszystkie uzbierane w ten sposób pieniądze wydam na książki. Książkodawcom serdecznie dziękuję! #stosercWięcej informacji, spis zakupionych dotychczas książek i lista książkodawców

 • Ray. Podziwiam Cię, jakim cudem samozaparcia i przemożnej woli zdołałeś doczytać aż do trzeciej części „50 twarzy Greya”? Jak?
  No i… też kiedyś się zastanawiałam, z czego wynika ta rozbieżność w liczbie deklarowanych partnerów, kombinowałam coś ze średnimi i postulowaną wąską grupą pań z grubymi dziesiątkami partnerów, modyfikującą średnie… Ale Twoje wyjaśnienie jest lepsze 🙂

 • @ „Nie było go przy tym i być nie mogło.”
  **Mógł** był być. n-ty lub k-ty w kolejce do dziewczyny w ramach ataku nimfomanii przyjmującej (nomen omen :-/) wszystkich jak leci w ciemnym pokoju. I dopiero teraz mógł się dowiedzieć, że tą, którą posunął tylko dlatego, że był schlany w 3D (bo inaczej by się brzydził, hm, poprzedników), była jego ukochana.
  [Kumple na studiach opowiadali o takich „kolejkach”.]

  (nie żeby to podważało cały wywód)

 • LurkerkaBorgia

  „…przy czym jeśli porównać, do ilu partnerek przyznają się panowie, a do ilu partnerów panie, wychodzi nam albo, że gejów jest w społeczeństwie 50%, lub też – że damy posługują się Clintonowską definicją seksu i liczą wyłącznie tych partnerów, z którymi przytulały się między godziną 20 a północą, bez użycia gumy, w czerwonej pościeli i słuchając przy tym Michaela Buble”

  Możliwe też, że część panów dla zawyżenia swojej samczości nawet w anonimowych ankietach używa definicji seksu w rodzaju „poszliśmy razem do kina na horror i w scenie kulminacyjnej złapała mnie za rękę”. Czy coś w tym rodzaju.

  • LurkerkaBorgia: No takie to może nie , ale jeśli „… w scenie kulminacyjnej, chcąc złapać mnie za rękę, dotknęła mojego penisa” to już na bank się liczy za sztukę:)

 • olala

  pana niepokoją konsekwencje opuszczenia partnerki z prostej przyczyny. gdyżalbowiem on również porzucając partnerkę z przeszłością staje się nabywcą i nosicielem przeszłości. w związku z czym przysługiwać mu będzie li i jedynie umartwianie i asceza do końca życia. oszczędzi mu to wprawdzie niezmierzonych katuszy poszukiwań dziewicy idealnej, ale chyba to nie na ascezie mu zależy 😉

 • Zawsze podejrzewałam, a ostatnio jestem już pewna: na wieść, iż to nie oni rozfoliowali – panikują/strzelają focha wyłącznie kochankowie kiepscy, czy wręcz fatalni. Po prostu już wiedzą, że się wydało. 😀

  • Ray Grant

   Rozfoliowali <3

  • Myślę, że zafoliowanych żądają głównie „święci”, którzy przed spotkaniem „tej jedynej” praktykują naturalnie i w czystości ducha, m.in. z dziurami w płocie, wydrążonymi warzywami lub świeżą wątróbką niczym bohater „Kompleksu Portnoya” P. Rotha, bo przecież z lalą z sex shopu to grzech, a z własną dłonią to grzech śmiertelny.

 • IL

  Wcale mnie to nie dziwi. Ze czuje niesmak. W moim przypadku tak by bylo, gdybym sie dowiedzial ze dziewczyna sobie „pozwalala” z innymi rasowo osobnikami. Nie mam nic przeciw innym rasom, jednak jestem za rozdzialem. Ja jednak nie mialem zwyczaju wskakiwac do lozka z dziewczyna np. po pijanemu, a potem sie zastanawiac. Ja-najpierw pytalem…
  NIe rozumiem jednak drwin roznych pan, ktorych wypowiedzi jakos kojarza misie z rogiem ulicy i latarnia, ze takie odczucia to „ciemnota”, „zacofanie”, „malomiasteczkowosc”. I naklaniaja nas do postepu i tolerancji.
  Skora ja, swoje zacofanie cwicze glownie na sobie. I tez chce tolerancji i przyzwolenia do nielubienia tego co one lubia…
  IL.

  • Nana

   Pierwszy kwietnia był wczoraj…

  • Przed wskoczeniem do łóżka pytałeś: „Dziewczę, azali pozwalałaś sobie (śliczne wyrażenie, nie ma co) z innymi rasowo osobnikami?”

   W jakim tonie utrzymane były najczęstsze odpowiedzi? Czy dominowało ” Spierdalaj, rasisto” czy też raczej „Ojej, no, Roman, tylko raz, ale on nie był czarny beżowy raczej”?

   Serio pytam. Każda okazja jest dobra, by dowiedzieć się czegoś nowego o naturze ludzkiej.

   Oraz: masz chłopie moje przyzwolenie na moralny oburz względem pań, co to wolą, gdy penis we wzwodzie ma więcej, niż 7 centymetrów długości. Jako osoba wielkoduszna udzielam Ci go z serca. Trzymaj się mocno swoich przekonań i broń buk nie rozmnażaj. 😀

  • Rosa

   😀 😀 😀

   Nie no, już mogę przestać się śmiać. Idę sobie pozwalać z innymi rasowo osobnikami, ale autor powyższego komentarza niech się nie martwi. Przespanie się ze mną nigdy mu nie grozi.