Kim jestem

Podtytuł strony: „Dwubiegunowy kowal-feminista propagujący homoseksualizm z pomocą Thora” wydaje mi się niezłym podsumowaniem, ale skoro już klikasz, to napiszę coś więcej.

Untitled-3

Urodziłem się w 1977 w Warszawie, od 2006 mieszkam w Amsterdamie. Dwubiegunówkę sprezentowano mi na 35 urodziny, po 8 latach przekonania, że w rzeczywistości cierpię na zwykłą depresję. Ogień ubóstwiam od zawsze, młoty i kowadła pojawiły się w moim życiu pod koniec 2011 i już na zawsze zostały — odkryłem największą pasję swojego życia i planuję się jej trzymać. Jestem feministą, bo uważam, że każdy być powinien — osoby, które wygłaszają androny w stylu „feministki nie cierpią mężczyzn” zwyczajnie potrzebują się dokształcić (polecam na początek stary, ale wciąż aktualny „Świat bez kobiet” Agnieszki Graff). Homoseksualizmu nie da się rzecz jasna propagować, bo gdyby orientacja psychoseksualna zależała od ilości przyjętych w siebie tekstów, filmów i złorzeczeń, wszyscy bylibyśmy hetero, ale można o nim pisać. Uważam się za osobę wierzącą, tyle, że w Polsce moje wyznanie — Asatru — jest nadzwyczaj mało popularne.

Żyję w szczęśliwym otwartym związku z niejakim Zbrojmistrzem. Obaj jesteśmy artystami, dużo czytamy, lubimy muzykę, seks i dobrze zjeść, mamy podobne poglądy polityczne. Na szczęście nie łączy nas WSZYSTKO, bo szybko byśmy się sobą znudzili. Blog, który w zasadzie miał być wyłącznie o moich perypetiach miłosnych, odszedł od tematu raczej daleko — bo związek jest nudno szczęśliwy, nie kłócimy się, nie rozstajemy i nie imprezujemy w nadmiarze. Tak więc piszę o polityce, feminizmie, gender, BDSM, otwartych i zamkniętych związkach, kowalstwie, bipolarze i co mi tam jeszcze do głowy przyjdzie.


Cenisz dobre dziennikarstwo?

Jeśli tak, to trafiłeś w złe miejsce, ale jeśli lubisz mojego bloga i chcesz zadbać o to, żeby i mi nie zabrakło niczego do czytania, rozważ skorzystanie z poniższego przycisku. Wszystkie uzbierane w ten sposób pieniądze wydam na książki. Książkodawcom serdecznie dziękuję! #stosercWięcej informacji, spis zakupionych dotychczas książek i lista książkodawców

 • Najlepszy opis jaki do tej pory czytałam <3

 • Witaj
  Po Twoim opisie siebie stwierdzam, że jesteśmy do siebie podobni.
  Inna płeć, preferencje seksualne, reszta zbieżna :D. Niewielkie różnice.
  Pozdrawiam z Polszy 😉

 • Pola

  Zaciekawiasz.

 • A ja bloga uwielbiam od roku, a dopiero dziś zauważyłam zakładkę „kim jestem”. Echh, ja i moje esprit d’escargot… 🙂 Serdecznie pozdrawiam z wiosennego miasta Łodzi i upraszam uniżenie o stałe wpisy, bo są mi wprost niezbędne.

 • floxanna

  Ha, sporo widzę zbieżności i częściowych zbieżności. Tu rocznik 1980. O tym, że siedzi we mnie ChAD z szybką zmianą faz, dowiedziałam się, mając 32 lata. Diagnozę przez ponad dekadę utrudniała wywołana czynnikami zewnętrznymi ciężka depresja. Sama co prawda mieszkam w Polsce, ale tuż pod Amsterdamem mieszka i w Amsterdamie pracuje od ponad 6 lat mój mąż. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • iskra

  Ja chciałabym tylko podziękować za ten post o samobójstwie… skorzystałam z numeru. Przepraszam że tutaj ale nie włączała mi się strona z komentarzami pod tamtą notką .

  • Grant Thorsson

   Bardzo proszę i cieszę się, że się przydał numer. Trzymam kciuki, żeby już było lepiej. A o tym, dlaczego ta notka nie ma komentarzy będę pisać niedługo. Ściskam mocno.

 • Strzelec

  Hej Kowalu, Jesteś jedną z niewielu osób które znam, która ma praktyczne podłoże życia i prowadzenia otwartego związku, który byłby stabilny i długoterminowy. Czy nie myślałeś nad napisaniem poradnika na ten temat? Pytanie całkiem serio – jeśli nie warte pdf’a to może chociaż notki na blogu?

  • Ray

   Zajrzyj na maila. Pozdrawiam!

 • Kurwa człowieku, ależ Ty jesteś pozytywny. Życzę tego szczerego usmiechu jak najdlużej 🙂