Choroba dwubiegunowa dla początkujących – już w sklepach!

Po licznych perypetiach wreszcie udało mi się wydać wersję polską mojej pierwszej książki.

Nie obyło się bez problemów technicznych. Rzecz jasna, kilka minut po wciśnięciu „publikuj” znalazłem osiem (!) literówek. iTunes Publisher teoretycznie wysłał poprawioną wersję na serwer, w praktyce zaś wyświetlał informację „wersja oryginalna”, przez co musiałem kupić własną książkę, żeby sprawdzić, czy literówki zostały usunięte. (Zostały.) Virtualo, które pozwala publikować m. in. na Merlinie i Empiku, „reorganizuje dział”, w związku z czym nie przyjmuje nowych tytułów. Amazon najpierw książkę przyjął, a dzień później, tzn. dziś usunął, ponieważ jest w niewłaściwym języku. Rzecz jasna „ciężko pracujemy nad ciągłym dodawaniem nowych języków”, ale wygląda na to, że na razie polskiej wersji na Amazonie nie będzie.

Gdzie książkę można kupić:

  • na iBooks (eBook w formacie .epub, dla iPadów, iPhone i Maców)
  • w polskim sklepie wydaje.pl (formaty .epub, .mobi – Kindle oraz PDF)
  • zaś wersję papierową na Lulu

W najbliższym czasie planuję opublikować wersję papierową również w jakimś sklepie polskojęzycznym, ponieważ cena wysyłki z Lulu jest nieco zaporowa. W pasku z linkami po lewej stronie można znaleźć linki, gdy książka pojawi się drukiem w polskim sklepie, dodam link.

A teraz pozostaje mi wyłącznie życzyć ciekawej lektury. Nie wiem, czy będzie miła, ale mam nadzieję, że jak najbardziej.

PS. Nie byłoby wersji polskiej, gdyby nie pomoc Terrwyn oraz Karoliny Isio-Kurpińskiej. Bardzo, bardzo dziękuję.